Szanowni Państwo,

w najbliższą niedzielę (14 czerwca) po każdej Mszy Św. Rycerze Św. Jana Pawła II będą zachęcali do adopcji serca. Dzieło to polega na wsparciu duchowym i materialnym dzieci z biednych regionów świata (Afryki, Filipin, Wysp Zielonego Przylądka, Ameryki Południowej i innych).
Wsparcie to zapewnia dzieciom pomoc socjalną, edukacyjną i zdrowotną, a w wielu regionach dotkniętych konfliktami zbrojnymi – po prostu ratuje życie.

Bezpośrednią opiekę dzieci zapewniają Misjonarze i Misjonarki, a Opiekunowie adopcyjni (Rycerze koordynujący dzieło, działając w pełni charytatywnie) przekazują środki finansowe bezpośrednio na rachunki Zgromadzeń Zakonnych.

Już teraz zachęcamy do rozważenia w sercu, czy chcieliby Państwo podjąć się takiej adopcji.
Istnieje możliwość podjęcia adopcji indywidualnie lub przez całe wspólnoty parafialne.

Koszt adopcji jednego dziecka w zależności od kraju i zgromadzenia pełniącego opiekę zaczyna się już od 400zł/rok (można go rozłożyć na raty).

Szczegóły dotyczące dzieła:
https://rycerzejp2.org/adopcja-serca