Różaniec Rodziców za dzieci.

 

Co to jest Różaniec Rodziców?

Różaniec Rodziców to wspólna modlitwa różańcowa rodziców za dzieci.

Przy parafii św. Łukasza powstało już dziewięć róż Różańca Rodziców:
m.in. św. Joanny Beretta Molla, św. Rity, św. Jana Pawła II, św. ojca Pio, Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Boskiej Fatimskiej, Św. Moniki, Św. Archaniołów których opiekunem jest ks. Proboszcz.

Na czym polega uczestnictwo w Różańcu Rodziców?

24 godziny za 5 minut dziennie! Uczestnictwo w Różańcu Rodziców polega na codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca w intencji dzieci.

Każdy uczestnik jest członkiem róży składającej się z 20 rodziców, którzy odmawiają w ciągu dnia, w dowolnej chwili, przez cały miesiąc, jedną wyznaczoną dziesiątkę różańca. W ten sposób codziennie rodzice odmawiają jeden cały różaniec w intencji dzieci. Modlimy się indywidualnie, codziennie, w dogodnym dla nas czasie i miejscu.

Różaniec Rodziców jest wspólnotą, ponieważ 20 nieznanych sobie osób codziennie modli się za wszystkie dzieci członków danej róży.
Modlitwa dziesiątką różańca to poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę przez 24 godziny.

Oczywiście, podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania, aby wychowywać swoje dzieci i kierować ich rozwojem, jednak modlitwa takie działania z pewnością wspomoże. Podjęcie modlitwy wymaga zwrócenia uwagi na swoje osobiste nawracanie się i swój własny rozwój duchowy!
 

W każdą 1-szą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 jest odprawiana Msza Św. w intencji dzieci rodziców należących do Róży Różańca, a po niej odbywa się spotkanie podczas którego następuje zmiana Tajemnic Różańcowych.

W przypadku gdy dana osoba nie może być na spotkaniu, powinna zostawić swoją tajemnicę w zakrystii i odebrać kolejną.
 

Rozważania Tajemnic Różańcowych dla Rodziców Dzieci są dostępne na naszej stronie [kliknij tutaj]
lub do pobrania plik "word" [kliknij tutaj].

Litania do Św. Joanny Beretty Molli - plik "word" [kliknij tutaj]

Nabożeństwo 15 czwartków ku czci Św. Rity - plik "word" [kliknij tutaj]